Psychiatrů netřeba! Svět bude lepší!

 

Psychiatrů netřeba! Svět bude lepší!

Tak to máme v poslední době úrodičku. Nějak nám přituhuje.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/psychiatrie-dusevni-zdravi-cesko-medicina-zdravotnictvi-reforma_2210260645_ank

Antipsychiatrie vystrkuje růžky. Ne proti psychiatrii, ale proti ambulantním psychiatrům. Duc!

Povšimněte se poštívání s platy ambulantů! Reforma zrušila náklady!

Nejprve zdiskreditovat, pak zrušit jako třídu!

Samotná léčba poté proběhne planoucím srdcem. Kam tohle spěje?

 

AP

guest
12 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jitka Michlová

a ještě se uvažuje o dřívějším odchodu do starobního důchodu i psychiatrických pracovníků … info z 29.5.2023 … https://www.tribune.cz/medicina/zdravotnikum-se-otevira-sance-na-drivejsi-odchod-do-penze/

MUDr. Makrlíková

Tak aspoň již známe cíl reformy, „na 1 CDZ je jeden psychiatr moc..“ Viděla jsem inzeráty na místo psychiatra v CDZ i s platem 100-120 tis, asi je to různé, zde pro představu Fokus Písek..

Screenshot_2022-10-27-09-48-21-780_com.android.chrome.jpg
Psychiatrie Ostrava

Že by kolega Winkler obracel nebo má mnoho různých i protichůdných názorů? Avšak je dobré, že zmiňuje účelnost předpisu antidepresiv. A psychiatrickou léčbu.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/deprese-alzheimer-lekar/r~ad4a68f8538211edbc030cc47ab5f122/

Zdeněk Šolle

Zároveň ale pan dr. Winkler v článku píše, že se zvyšuje dostupnost psychiatrické péče. Tento údaj na rozdíl od jiných v článku uvedených nijak nedokládá, jen to tvrdí. Nevím, jak k tomuto zjištění došel, já se obávám, že je tomu právě naopak. Dostupnost psychiatrické péče spíše klesá a bude dále klesat.

MUDr. Karel Moravec

1.    Aktuálně. cz: 27,10,2022:
 
 „duševní nemoc lékaři loni potvrdili 756 tisícům Čechů

 
2.    Zpráva z konference „ Výzvy a příležitosti v reformě péče o duševní zdraví” 26.9.2022:

„…Zaznělo mimo jiné úctyhodné číslo – doposud prošlo Centry duševního zdraví více než 5000 pacientů…..“ 

To je 0,6%….takto nakládají reformisté s daty…skutečně „úctyhodné“.

Bartoš

Reforma tady není od toho, aby likvidovala některou z podstatných částí systému péče o pacienta. A tam patří jak hospitalizace, tak ambulantní péče. Už teď vidíme, co se děje kvůli nedostatku pedopsychiatrů. Psychiatrie je medicínský obor, který bez psychiatrů nedokáže fungovat, vlastně bez lékařů nefunguje žádný medicínský obor a potřebuje je jak ambulantně tak v nemocnicích.

Cardová Veronika psychiatrická ambulance

Souhlas s dr. Šollem. Jinak mohu pana Dr.Pfeifera uklidnit, mladí psychiatři do soukromých ambulancí nechtějí, jsou neprodejné, pokud to neví…dost mne pobavilo, že zdrav sestry a sociální pracovníci budou stačit, psychiatr bude jen externě, ano, to by bylo do prvního průšvihu , kdy se pak bude hledat viník… Je to jednoduché, CDZ jsou nevýkonné, drahé, tak se hledá, kde vzít peníze, ale to už přece před dvěma lety avizoval Dr.Mašek a vyhodili ho z ředitelského postu. Všechny vás zdravím, hlavně Martu Holanovou- veronika c

kristýna Drozdová, PA Jihlava

souhlasím, přesně, mladí doktoři se mezi nás fakt nehrnou, ráda bych jednoho zaměstnala, ale světe div se, není žádný…..

Holoubková

Žije pan doktor v ČR, ví, jak vypadá situace běžného občana, na okresech ? Je si vědom toho, že část CDZ jsou “ potěmkinovy vesničky“ . Také asi nikdy nemluvil s mladými kolegy- jinak by věděl, že nechtějí do ambulancí , navíc soukromých, protože když odečtou od příjmu náklady, tak je jejich příjem polovina přijmu lékaře státního zdrav. zařízení. Tj. více práce za podstatně méně peněž a hlavně 100% zodpovědnost- to odrazuje mladé lékaře. Když jde nemocnice do dluhů, tak ji stát oddluží, ale soukromé zařízení nikdo neoddluží…
Mám pro pana doktora návrh- nechce si zkusit dělat třeba měsíc obyčejného psychiatra na okrese, třeba v mé ambulanci, také se může podívat jaké jsou podmínky v ústavech soc. péče, nebo u nás v chráněném bydlení a azylovém domě pro osoby s duš. onemocněním. Třeba nám řekne kde sehnat pro tyto klienty peníze, byty, práci, zázemí aj… a to si myslím, že já hodně spolupracuji s CDZ Práh Brno a Hodonín. Nikde ale není např. zdrav. sestra co v Hodoníně aplikuje depotní inj. pacientům- to musím přijet 85 km do Hodonína, aplikovat depotní inj. a pak jet opět 85 km zpět a pokračovat v práci v ambulanci v Brně. Pan doktor by se měl probudit do tvrdé reality běžného dne.
zdravím a tou praxi v ambulanci to myslím vážně – já si odpočinu a udělám si dovolenou- pan doktor bude mít za den jen málo lidí- protože ho pac. neznají, tj. přijde max. 25-30 lidi.

zdravím Holoubková

MUDr. Karel Moravec

Byl bych opatrný, paní kolegyně se zaměstnáním tohoto kolegy, protože Vám pojišťovna pokrátí úhrady za to, že nemá diplom celoživotního vzdělávání.

https://www.lkcr.cz/seznam-lekaru?filterId=MTEyNjAxNzE1NywsSmFuLCxQZmVpZmZlcg%3D%3D&do%5Bload%5D=1

Zdeněk Šolle

Pokud pan doktor Pfeiffer neumí rozlišit obrat ambulance a plat lékaře, je to hodně smutné.
Buď je to výrazná chyba ve vzdělání a životních zkušenostech, kterou mohou trpět ti, kteří celý život dostávali plat z nějakých institucí, nebo jde o vědomě lživý a zavádějící příspěvek v rámci nějaké propagandy. V každém případě je to ostuda.

kristýna Drozdová, PA Jihlava

…..“Ano, ale těžko můžeme soupeřit s platem soukromých ambulancí, který se pohybuje kolem sto padesáti, dvě stě tisíc korun měsíčně. V Británií není možnost, že byste měli za státní peníze soukromé ambulance, to je prazvláštní postkomunistický systém“….. tohle mně fakt zvedlo ze židle, já zaměstnávám jen sama sebe, protože zatím na sestru fakt nevydělám, ale tolik peněz nemám ani náhodou a pracuju asi tak 20x víc než jsem pracovala v psychiatrické nemocnici……
a ani nemluvím o „atavistické potřebě hierarchizace“……to si pan doktor docela vymyslel pseudovědecky znějící termím a podložil ho rozporuplnými neetickými výzkumy z psychologie….no tohle .asi moc nepomůže…nikomu

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x