Psychiatři a psychologové pro ukrajinské uprchlíky neexistují!

 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/uprchlici-z-ukrajiny-valka-dusevni-zdravi-paq-research.A221021_143926_domaci_knn

 

Vážené kolegyně a kolegové,

je dobré si uvědomit, že většina z nás poskytuje psychiatrickou léčbu mnoha ukrajinským uprchlíkům.

Někdo z nás léčí více těchto pacientů, někdo méně. Pokud nedojde k brzkému ukončení válečného konfliktu v jejich zemi, tak jich určitě bude přibývat.

Ve zveřejněném článku se dozvídáme totéž, avšak stejně jako v dřívějších vyjádřeních z NUDZ zcela absentuje informace, že existují psychiatrické ambulance a ordinace psychologické. Tyto jsou páteří ambulantní péče o osoby, trpící duševní poruchu. Stejně jako i kdekoli jinde v Evropě.

Zmíněné doporučení, aby se trpící osoby navzájem podporovaly, je jistě cenné, avšak antidepresiva si sami nepředepíšou.

Je tedy opravdu tak složité veřejnost informovat, že klinické příznaky duševní poruchy léčí psychiatři a psychologové?

Nějak to kolegům z NUDZ nejde.

 

AP

guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk Šolle

Jedná se o opakované opomenutí psychiatrických ambulancí a kladu si otázku, jestli může jít ještě o náhodu, nebo existuje skupina odborníků, kteří o funkci a významu ambulancí nevědí a nechápou je, nebo zda jde o nějaký větší záměr

MUDr. Karel Moravec

Je zřetelné, že česká psychiatrie zažívá útok Antipsychiatrického hnutí, jehož cílem je odstranit psychiatrii. Neměli bychom vnímat aktivity Antipsychiatrů jako „opomenutí“ nebo “ náhodu“. Jde o cílenou snahu. Perverzní je, že se toho aktivně účastní výbor Psychiatrické společnosti. Ten již přestal zveřejňovat zápisy ze svého jednání. Proč asi?

MUDr. Karel Moravec

No vida, stačí do diskuse napsat, a Výbor za pár minut zveřejnil zápis ze 7.září. Jsem rád, že Výboři tento web čtou. Ještě chybí zápis z 5,10,2022 ….:-)

Psychiatrie Ostrava

Je opravdu podivné, že k tomuto tématu dlouhodobě mlčí všichni přednostové psychiatrických klinik, kteří by měli určovat směr vývoje české psychiatrie. Dostupnost psychiatrické péče se setrvale horší a žádný článek v impaktovaném časopise to nezmění. Asi bychom jim doporučili více odvahy.

Klabochova

poliklinikapsychiatrie Praha 1

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x