Proč volit ambulantní psychiatry – MUDr. Martu Holanovou a MUDr. Jana Knoppa – do výboru PS?

 

Protože pracují jako ambulantní psychiatři na plný úvazek a nemají ambulanci jako přivýdělek.

Protože se odvážně rozhodli věnovat nemálo svého času a energie k reprezentaci a prosazení zájmů ambulantních psychiatrů ve výboru Psychiatrické společnosti (PS).

Protože ambulantní psychiatři – členové výboru PS byli v dosavadním výboru v hájení zájmů zcela neúspěšní, tedy kolegové Marta Holanová a Jan Knopp mohou být úspěšnější.

Protože pokud ve výboru PS nebudou zástupci našich ambulancí, nebude nikdo jejich zájmy obhajovat a prosazovat, na laskavost ostatních členů výboru nelze rozhodně spoléhat.

Protože v dosluhujícím výboru PS byly problémy ambulantních psychiatrů setrvale bagatelizovány až popírány, nebyla umožněna otevřená diskuse a výbor o 14 členech rozhodoval o všech důležitých problémech našeho oboru shora

Protože reforma psychiatrie v blízké budoucnosti směřuje především k udržení ekonomického chodu jednoho prestižního zařízení za Prahou a nikoli k rozvoji všech segmentů psychiatrie.

Protože trvalá cenzura informací procházejících výborem PS zcela znemožňuje členům PS orientaci v důležitých událostech, které se jich týkají.

Protože nabídky k dialogu byly dosavadním výborem PS vnímány úkorně jako útok a kritika a vedly k jeho normalizačnímu postoji a chování.

Protože výbor PS se v poslední době zcela odtrhl od svého původního poslání, tedy reprezentovat zájmy všech svých členů, nyní zastupuje zájmy několika mála zařízení, jejichž představitelé jsou členy výboru.

Protože jedinými jistými členy budoucího výboru PS jsou minulý předseda a nastupující předsedkyně, kteří patří k podporovatelům ambulantních praxí jen ve svých vlastních vyjádřeních.

Protože se psychiatrie z původně medicínského oboru stává vlivem zaváděné reformy sociální službou.

Protože je nadále ve hře možnost, že by ambulance za určitých podmínek ztratily svoji autonomii a byly by podřízeny lokálním agenturám, jak je popsáno a bylo schváleno vládou v Národním akčním plánu pro rozvoj duševního zdraví.

Protože v důsledku výše uvedených důvodů dochází k pochopitelného nezájmu mladých lékařů o psychiatrii, což je smutné.

 

Proto, ambulantní psychiatři, dejte kolegyni MUDr. Martě Holanové a kolegovi MUDr. Janu Knoppovi hlas ve volbách, aby mohli na půdě výboru Psychiatrické společnosti tyto nepříznivé skutečnosti změnit.

Blíže k volbám viz příspěvek Jak volit?

guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
psychiatrie Plzeň

Děkuji moc a příspěvek, pomohl mi orientovat se v celé situaci

Psychiatrie Ostrava

Rozhodně je potřeba volit ambulanty, když nikdo za nás ve výboru nebude, dopadne to špatně.

ambulantní psychiatr

připojuji se s díky za vysvětlení mnohých podivností, které psychiatrický výbor a takzvaná reforma plodí. Bojím se, že dva zástupci ambulancí, budou-li zvoleni, budou osamoceni.

psychiatr z ambulance

neměli bychom zapomínat, že PS je odbornou společností pro všechny psychiatry. Ten, kdo nás z ambulancí má hájit v dohodovacím řízení, kde se rozhoduje o cenách naší práce, je ten, komu dáváme plnou moc. Někdo jí dává ČLK, někdo SASP.
SASP, Sdružení ambulantních specialistů, má v nejužším vedení 3 psychiatry ( https://www.sasp.cz/organy-a-komise-sas-c)
Kolegové Tautermann, Syrovátka, a kolegyně Červenková. Slyšeli jste od nich někdy nějakou obhajobu ambulancí, kritiku reformy či nějakou aktivitu, která by psychiatry v ambulancích podpořila?
Můžeme klidně dobře zvolit do PA, ale budou to jen dva ze čtrnácti s tím, že PS se dohodovacího řízení neúčastní.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x