Jak neudělat chyby ve vykazování od 01.04.2022? Konec distanční péče.

Vážené kolegyně a kolegové,

od 01.04.2022 není možné používat distanční kódy (v psychiatrii byl nejčastější 35831).  Pojišťovny jednostranně zrušily tuto možnost vázanou na období epidemie covidu.

Od tohoto data tedy musí všichni pacienti, u kterých je potřeba provést klinické vyšetření, navštívit ordinaci.

Zůstává možnost telefonické konzultace s kódem 35050 jako jediný způsob, jak s pacienty distančně komunikovat.

Rovněž pokud budete chtít zasílat e-recept bez přítomnosti pacienta v ordinaci, je telefonická konzultace jediným výkonem, se kterým je možno vystavení e-receptu sdružit. Avšak i zde je situace sporná, neboť telefonická konzultace nenaplňuje kritéria plnohodnotného klinického vyšetření, ke kterému je vystavení receptu vázáno.

Mizí tedy moderní způsob kontaktu s pacientem, která je v repertoáru ambulantních služeb ve všech zemích, o kterých stojí za to hovořit.

Rovněž je dobré připomenout, že je vhodné, aby pacient, který je v naší dlouhodobé péči, byl námi klinicky osobně vyšetřen s frekvencí minimálně jednou za 3 měsíce.

Tedy všichni pacienti zpět do ordinací……..a od 01.04.2022 nevykazujte distanční kódy, neboť nebudou proplaceny….

AP

guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kristýna drozdová, PA jihlava

Tak k distanční péči – byla jsem ráda, že máme možnost konzultovat na dálku, využívala jsem whatsapp, skype, messenger, online komunikátor ambulantního systému. Takže co v pandemii šlo, to jsem dělala distančně, nebála jsem se o sebe, ale s ohledem na pacienty – myslím, že to oceňovali. A světe div se, v červnu mi přišla kontrola VZP, že prý jsem kód vykazovala moc často. Kontrolovali mé zápisy, divili se, proč popisuji, jak pacient vypadá a jak mluví – byli překvapeni, že jsem jen netelefonovala. Díky bohu, že jsem vše zapisovala, jak se patří. Nakonec mi nic nevytkli. Bylo mi to hrozně nepříjemné, snažila jsem se využít možností, a málem bych dostala pokutu. KD

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x